QUEST O NARWI ŚLADAMI KRÓLOWEJ BONY

QUESTING - WYPRAWY ODKRYWCÓW W REGIONIE PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

Wyprawa Odkrywców to skuteczna edukacja i świetna zabawa w terenie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - turystów, rodziny z dziećmi, zorganizowane grupy młodzieży szkolnej i dorosłych, mieszkańców gmin i okolic.

JAK SZUKAĆ SKARBU?

Podczas wyprawy należy uważnie czytać wiersz i postępować zgodnie z zawartymi wskazówkami, które kierują po trasie prezentując wybrany temat gry. Wykonanie zadań zawartych w poszczególnych questach umożliwi dotarcie do … skarbu. Kiedy dotrzesz do skrzyni skarbu, podziel się wrażeniami w księdze, a pieczęć odbij na swojej karcie jako dowód przejścia questu.

QUEST HISTORYCZNY - ŚLADAMI KRÓLOWEJ BONY W NARWI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie to jest?
Narew to miejscowość gminna w powiecie hajnowskim (woj. podlaskie), położona nad rzeką o tej samej nazwie,  przy drodze wojewódzkiej nr 685. Wyprawa rozpoczyna się na rynku w Narwi, można tu zaparkować samochód.

Tematyka:
Podczas spaceru dowiesz się o związkach Narwi z… królową Boną! Włoska reformatorka bywała tu i przyczyniła się do rozwoju miejscowości. Przeniesiesz się w czasie i poczujesz klimat sprzed kilkuset lat! 

Jak szukać skarbu?
Twoim zadaniem będzie odgadnięcie ukrytych na trasie liczb, a gdy zrobisz to prawidłowo, na końcu poznasz hasło - pewną bardzo ważną datę. Weź ze sobą coś do pisania. Powodzenia!

Czas przejścia: ok. 50 minut

Opiekun questu: Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi, ul. Mickiewicza 18, tel. 85 6816870, email: gbpn@wp.pl