MUZEUM WSI W NARWI

 

 

Ciekawym miejscem, które naprawdę warto zobaczyć w Narwi jest Muzeum Wsi znajdujące się przy ulicy Dąbrowskiego. Właściciel muzeum Pan Marian Święcki gromadzi w nim różne stare narzędzia i przedmioty wpisane niegdyś w życie wsi. W zbiorach Pana Święckiego znajdują się zarówno stare narzędzia wykorzystywane w przeszłości w gospodarstwach rolnych, jak również stare przedmioty codziennego użytku takie jak kołowrotek, maszyna do szycia, żelazka, warsztat tkacki i inne...

   

Do najciekawszych eksponatów znajdujących się w Muzeum Wsi w Narwi można zaliczyć: warsztat tkacki, żelazny wóz gospodarski, kierat, sieczkarnię, rozdrabniacz do buraków, żarna do mielenia zboża, pompę strażacką z połowy XIX wieku oraz stary trak do przecinania drewna.

   

Oprócz możliwości podziwiania wielu wspaniałych eksponatów na uwagę zasługuje także wystawa starych zdjęć zrobionych przez Pana Mariana. Wszystkie fotografie poświęcone są Gminie Narew i jej okolicom. Ukazują one piękno krajobrazu, zabytki sakralne oraz dawny obraz podlaskiej wsi.

   

Pan Marian Święcki serdecznie zaprasza do odwiedzania Muzeum Wsi w Narwi
(prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny). WSTĘP WOLNY.

Marian Święcki
ul. Dąbrowskiego 8 17-210 Narew
tel. 85 6816050